«Батьківщина» вимагає зупинити терор проти громадських активістів, що відбувається за потурання влади: заява партії

«Батьківщина» надзвичайно стурбована серією кривавих нападів на журналістів і громадських активістів на півдні України.

Лише останнім часом нападів зазнали дев’ятеро небайдужих громадян – Аліна Радченко і Світлана Подпалая, Михайло Кузаконь та Григорій Козьма, Віталій Устименко та Сергій Стерненко, Юрій Дяченко, Олег Михайлик і Ксенія Бикова.

Дивною і неприродною є ситуація, коли єдиною силою, яка протистоїть корупції та наступу сепаратизму на Одещині, є громадські активісти. Критики дій місцевої влади та бездіяльності правоохоронних органів сьогодні ризикують своїм життям – і відповідальність за це лягає на тих, хто нині живе на податки і носить погони.

14 атак за останні півтора роки є достатньо вагомою причиною для того, щоб президент Порошенко, генпрокурор Луценко, секретар РНБО Турчинов, голова СБУ Грицак та очільник МВС Аваков нарешті звернули увагу на загрозу і продемонстрували суспільству, що держава здатна захистити своїх громадян і зупинити наступ криміналу.

«Батьківщина» підтримує звернення одеської громадськості до найвищих посадовців нашої держави, які мусять у найкоротші строки покарати своїх винних підлеглих, а також забезпечити всебічне і швидке розслідування фактів переслідування активістів.

Непокаране зло зростає буквально у нас на очах. Усім очевидно, що бандити з кожним разом стають жорстокішими і зухвалішими. Тому подальше мовчання президента, пасивність його силовиків – попри численні звернення до них після чергового нападу – грає на руку злочинцям.

Вимагаємо не лише гучних заяв від посадовців, а й швидких і  жорстких кадрових рішень щодо тих керівників силових та інших державних органів, які не змогли запобігти хвилі терору.