Юлія Тимошенко: За переплату за газ при Януковичі мають відповідати Порошенко та його газова мафія

За переплату за газ при Януковичі мають відповідати Порошенко та його газова мафія.

Про це лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила сьогодні на брифінгу в парламенті.

Юлія Тимошенко переконана, що мафія, яка зараз знаходиться при владі, сидітиме у в’язниці за пограбування українського народу, якому продає дорогий газ.

Лідер партії "Батьківщина" зауважила принцип «бери або плати» – це типовий контракт для всіх європейських споживачів російського газу і наголосила на тому, що за цим принципом наша держава за вісім років існування контракту не заплатила жодної копійки, і «та істерика, яку зараз влаштували, – чиста пропаганда проти нашої команди».

Ґвалт, який поплічники Петра Порошенка (в особі БПП та Радикальної партії) здійняли навколо рішення Стокгольмського арбітражу (зокрема, по відміні пункту «бери та плати»), свідчить про істерику провладних кіл та намагання у будь - який засіб відіграти фактичну перемогу Юлії Тимошенко над її політичними противниками.

Нагадаємо, що:

  1. 20 січня 2009 року єврокомісар ЄС з питань енергетики Анлріс Пієбалгс заявив, що угода між «Нафтогазом» та «Газпромом» є абсолютно прозорою. Крім того, це була типова угода, яку підписували всі європейські газові оператори – і ніякої відмінності між тими угодами та угодами між «Нафтогазом» та «Газпромом» НЕ існує!

  2. В вересні 2012 року Єврокомісія почала розслідування щодо норми «бери та плати», як такої що порушує антимонопольне законодавство. В жовтні 2012 року Міжнародний арбітраж визнав право німецької RWE Transgas не сплачувати за невикуплений газ. В липні 2013 року суд Відня залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу. В 2012 році «Газпром» відмінив цю норму в досудовому порядку з французькою GDF Suez, німецькою Wingas, словацькою SPP, турецькою Botas та з польським концерном PGNiG. До речі, цю норму було відмінено не тільки по відношенню до російського, але й до норвезького газу. Тепер цю норму в судовому порядку відмінено й для України.

  3. Ніякої ціни в 500 доларів за тисячу кубометрів в 2009-2010 роках Україна не сплачувала. Згідно з вироком Печерського райсуду, підписаного суддею Кірєєвим, ціна на газ за контрактом складала 232,98 доларів. В той же час, Польща сплачувала 500 доларів, про що свідчить лист тодішнього польського віце-прем’єра.

  4. Основна переплата за газ сформована протягом 2012-2014 років. В 2012 році міністром економіки в уряді Азарова-Януковича був Петро Порошенко – нині чинний президент України. В 2014 році він вже був президентом! То ж, якщо ціни буди не чесні, завищені, то потрібно і Порошенка, разом з іншими членами уряду Азарова-Януковича, притягувати до кримінальної відповідальності. І ми будемо дуже раді, якщо на базі контракту 2009 року буде повернуто те, що переплатив Янукович.

 

Відповідно, всі заклики притягти Юлію Тимошенко до відповідальності є ознакою політичних репресій! Бо Європейський суд з прав людини чітко сказав, що справа проти Тимошенко була політичною, а Верховний суд України в повному складі також підтвердив відсутність складу злочину в її діях. Якщо Порошенко хоче повторити дії Кучми та Януковича – що ж, він так само повторить і їхню долю!

"Батьківщина" вимагає від уряду Гройсмана припинити політичні маніпуляції та оприлюднити рішення Стокгольмського суду!