Іван Крулько: Росіяни і їхні нащадки заплатять за ту біду, яку принесли в нашу країну

Розв’язавши війну проти України, Росія сподівалась, що українці будуть деморалізовані і не зможуть зібратись, а  Україна буде розділена і ніхто нікому не допомагатиме. 

Але  українці  продемонстрували чудеса організованості, зібраності, стійкості і відсутності страху перед агресором. І зараз кожен на своєму місці робить те, що має, наближаючи Україну до перемоги.

Зараз Путін зі своїм режимом хочуть показати, що в Україні немає жодної безпечної території. Вчора, їдучи з Києва, я був очевидцем обстрілів у Львові, коли шість ракет влучили по суті по цивільних об’єктах. Цим хотіли викликати страх у місцевого населення  і передати  “привіт” президенту Сполучених штатів Америки Байдену, який був недалеко від українського кордону у польському Ряшеві.

Але у людей не було страху і паніки. У Львові люди розуміють, що вся Україна у вогні.

До Закарпаття, дякувати Богу, поки не долітало. Тут осередок, де сконцентрована величезна кількість вимушених переселенців.

Місцеве населення Закарпаття максимально допомагає вимушеним переселенцям. Безумовно є різні приклади. Але більшість позитивні. Приміром, мої  близькі люди розселяють людей у своїх готелях безплатно, або за мінімальну оплату, щоб хоча б комунальні послуги можна було сплатити.

Гуманітарним штабом  Хуста організовані безплатні обіди для вимушених переселенців  і люди вдячні, бо їхні збереження вже закінчуються і з коштами є проблеми.

Крім того, з Закарпаття відправляється велика кількість гуманітарної допомоги у “гарячі” точки. Буквально щодня мої близькі друзі й моя команда відправляють цілі вантажівки у Чернігів, Житомир, Київ і Київську область, всюди, де є російська агресія і де є величезна потреба у допомозі. Це медикаменти, харчові продукти, засоби гігієни, одяг, допомога військовим речами. Це, зокрема, автотранспортні засоби  для фронту, речі для наших розвідників і воїнів.

Це якраз і є демонстрація нашої сили, згуртованості і перемоги!

Сказати, що Закарпаття захлинулось я не можу. Ті люди, які сюди приїхали, отримали прихисток, вони мають де переночувати й де прохарчуватись.

Для цього обладнані школи, дитячі садочки, стадіони, часто вимушені переселенці проживають у кімнатах для спортсменів.

Ми також очікуємо, що запрацюють програми і допомога від країн ЄС, і тут будуть збудовані спеціальні містечка і будиночки, де зможуть у нормальних умовах і в безпеці жити люди,  які втратили житло, поки не буде відбудована зруйнована територія.

Такі програми обов’язково будуть і вже ведеться підготовча робота.Зараз визначають  місця, де такі тимчасові селища можна організувати.

Навіть в умовах війни економіка має працювати

Завдання парламенту і уряду створити умови, щоб бізнес міг працювати і сплачувати податки, щоб люди мали робочі місця і отримували зарплату.

Треба дуже адекватно підійти до питання,  хто має працювати для економіки і хто має бути мобілізований і воювати на фронті.

Це дуже важливе питання. Бо якщо не  працюватиме економіка, нашим військовослужбовцям і ЗСУ теж буде дуже непросто.

Треба також активніше організовувати переїзд  підприємств, які можуть бути евакуйовані і  активно працювати у місцях, де не ведуться активні бойові дії.

Такі майданчики мають бути організовані, щоб бізнес міг тут здійснювати свою економічну діяльність.

Думаю, збитки України, які оцінюються у 565 млрд грн, не точні. Зараз немає змоги порахувати всі збитки, і вони можуть бути значно більшими.

Програма Маршалла має бути, й вона обов’язково буде.

Також маємо розуміти, що  зараз треба арештованими російськими грошима наповнювати спеціальний фонд, який буде у майбутньому використаний для відбудови України.

Думаю, Росії треба на десятки років  дуже добре завчити слово «репарації». Росіяни за все заплатять і ще будуть платити їхні нащадки за ту біду, яку вони принесли до нашої країни, яка не планувала ні з ким воювати й яка захищає свою землю і захищає дуже ефективно.

Україна буде відбудована, і повірте, що українці як взялися зараз активно до зброї, до оборони своєї Батьківщини, так само візьмуться до відбудови нашої держави.

Це буде дуже прекрасна сучасна комфортна Україна, куди повернуться всі ті люди, які змушені були покинути свої домівки.