Спільна заява українських демократичних сил

 

 

На початку цього тижня, 12 лютого 2018 року, президент Петро Порошенко та підконтрольні йому силові відомства вчинили відверто антиконституційне та неправове дійство – брутальною силою вигнали з країни українського політика, лідера партії «Рух нових сил», третього президента Грузії Міхеїла  Саакашвілі.

Для того, щоб позбутися одного з лідерів опозиції, влада вчинила політичну розправу, порушила права людини та завдала величезної шкоди міжнародній репутації України.

Цей злочин має бути розслідуваний. Усі посадові особи, які порушили закон та свої посадові обов’язки, мають опинитися на лаві підсудних.

Ми вимагаємо забезпечити повернення Міхеїла Саакашвілі в Україну, надавши йому можливості захистити свої права та гідність в українських судах, відповідно до норм українського законодавства та міжнародного права.

Ми звертаємося до всіх українців із проханням підтримати наше звернення. Українська влада дозволяє собі так вчинити з політиком, відомим в усьому світі. Це означає, що жоден український громадянин не може почуватися в безпеці та сподіватися на справедливе правосуддя. Ми, як і в часи Януковича, опинилися на межі диктатури.

Ми закликаємо світових лідерів та дипломатів дати принципову оцінку політичним репресіям, до яких вдається українська влада. Практика призначення винних не в суді, а шляхом публічних заяв Генерального прокурора, практика вигнання неугодних з країни має назавжди залишитися в радянському минулому.

Ми констатуємо, що президент Порошенко став на шлях підміни закону свавіллям. Ми попереджаємо, що будь-які спроби подальших розправ над опозиційними лідерами та активістами отримають нашу консолідовану і тверду відповідь.

Політична партія «Демократичний альянс»

Політична партія «Громадянська позиція»

Політична партія «Народний контроль»

Політична партія «Європейська партія України»

Політична партія ВО «Батьківщина»

Політична партія «Об’єднання «Самопоміч»

Політична партія ВО «Свобода»

Політична партія «Рух нових сил»

Громадянський рух «Хвиля»