"Ситуація навколо Саакашвілі – політична розправа, закликаємо припинити це" - заява Юлії Тимошенко

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що ситуація навколо президента Міхеіля Саакашвілі є прикладом політичної розправи влади із інакомислячими і є неприпустимою, а Верховна Рада України у свою чергу повинна дати оцінку подіям і засудити прояви політичного терору.

«Ніхто не має права у вільній, європейській і демократичній Україні після двох революцій і масових репресій – на очах всього цивілізованого світу творити розправу над президентом Грузії Міхеілем Саакашвілі», – сказала Юлія Тимошенко із парламентської трибуни.

За словами політика, ситуація навколо президента Грузії демонструє, що «політичний терор став обличчям України», а тому Міхеіль Саакашвілі змушений був фактично вдатись до протесту проти політичної розправи.

«До президента Грузії увірвались у оселю, не допускаючи адвокатів і народних депутатів, примусили вийти на дах будинку і на очах усього цивілізованого світу оголосити, що він збирається плигнути із даху вниз», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко також повідомила, що лідери парламентських фракцій на спільному зібранні домовились, щоб об 16:00 запросити до парламенту Генерального прокурора України і голову СБУ для того, щоб заслухати пояснення щодо ситуації навколо президента Грузії, а Верховна Рада у свою чергу також повинна дати оцінку подіям.

«Верховна Рада України повинна дати оцінку подіям та ухвалити заяву, в якій засудити політичний терор. І вимагаємо також проголосувати заяву, в якій йтиметься, що Верховна Рада – не спільник цих процесів. Ми повинні повернутись до європейськості, демократії, законності і верховенства права», – закликала парламентарій.