«Українське диво» має стати нашою стратегією, бо на «не диво» немає часу - Юлія Тимошенко в інтерв'ю для "Дзеркала тиждня"

 

Що обіцяє нам 2018-й? Яке головне завдання маємо вирішити в найближчі 12 місяців? Якого дива чекаємо від Року собаки? Ці питання видання «Дзеркало тижня» вирішило адресувати людям, чия думка, на їхній погляд, цікава і чиє слово має вагу. Серед таких людей – лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

 

Альберт Ейнштейн казав, що жити можна двома різними способами: або вважати, що дива не існує взагалі, або вірити, що все життя навколо нас — диво.

Утім, це питання особистого вибору та індивідуальних світоглядних настанов, це те диво, що має суб’єктивний характер.

Ніхто не був би проти знайти під подушкою на Миколая торбу з біткоінами. Однак в об’єктивному реальному житті дива трапляються вкрай рідко. Для мене диво має практичний і раціональний характер, бо воно створюється працею реальних людей, його не треба чекати — його треба робити.

Ми часто згадуємо про «сінгапурське економічне диво», «південнокорейське економічне диво», «китайське диво», які стали «дивами» завдяки чесній, виснажливій праці багатьох конкретних людей, що втілювали мрії. Саме такого «дива» я бажаю нашій країні: процвітання, свободи, демократії, заможності і звичайного родинного, людського щастя.

Нам потрібно відкрити публічну, інтелектуальну дискусію про дуже конкретний і зрозумілий кожному українцеві стратегічний план повернення країни до успішного життя.

Циркові ілюзіоністи зізнаються, що за кожним легким і невимушеним «фокусом» стоять багатогодинні тренування, складна техніка виконання і хитромудре обладнання. Так і в справжньому житті: не буває дива без поту, тяжкої праці, старання, вміння, професіоналізму. Оскільки наступний рік — це рік початку президентських виборів, нам потрібно відкрити публічну, інтелектуальну дискусію про дуже конкретний і зрозумілий кожному українцеві стратегічний план повернення країни до успішного життя. А потім — динамічно втілити цей план у життя. Ось це і буде диво :).

З іншого боку, ми, українці, справді заслужили на диво. Саме дивом стало повстання цілої нації проти тоталітаризму за свободу, волю і європейський вибір. Український народ — народ волі і свободи. І я вдячна людям за здатність на такі великі справи. І завданням громадян, політиків, усього суспільства має стати доведення цього дива до логічного й переможного завершення. Саме «Українське диво» має стати нашою стратегією, бо на «не диво» немає часу. У нас немає 100 років, щоб наздогнати США, і, тим більше, — півтора століття, щоб наблизитися до Японії. Ми маємо швидко й ефективно здійснити квантовий стрибок у поступі, здолати час, зробити справжній прорив у розвитку, досягти високих стандартів життя.

У нас є шанс для того, щоб почати перетворювати свою країну з чистого аркуша — без ідіотських порад ззовні, враховуючи помилки та успішні рішення інших держав, розробляючи свої креативні рішення наших проблем. Ми зобов‘язані покладатися лише на власні національні сили та ресурси, бо нікому в світі, окрім нас самих, успішна Україна не потрібна. Ми повинні здійснити це диво, бо в нас немає іншого вибору, і наша країна може стати позитивним прикладом для світу.

Я бажаю Україні миру.

 Ніколи не змирюся з тим, що лідер країни «капіталізував» війну і побудував собі рентабельний бізнес «на крові».

Я молюся за те, щоб наші солдати повернулися живими додому. Є всі інструменти й можливості закінчити війну. І ми з вами це зробимо. Ми неодмінно вистоїмо, все здолаємо і переможемо…

Гоголівський Вакула на Різдво не зупинився ні перед чим, щоб дістати черевички та здійснити свою мрію. Для українців немає жодних непосильних завдань і нездоланних перепон чи бар’єрів. Треба вірити в себе, в Україну, і все буде добре!

Юлія Тимошенко, лідера партії «Батьківщина», «Дзеркало тижня», 7 січня 2018р.