Влада «зачищає» Новомосковський район перед виборами до ОТГ

Минулі вихідні у частині Новомосковського району, де 29 квітня мають відбутися вибори до Перещепинської та Піщанської об’єднаних територіальних громад, були напруженими. Причиною цього стали безпрецедентні дії влади напередодні свята Великодня.

Спершу за поданням партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Народний фронт» було внесено зміни до складу Піщанської виборчої комісії, у результаті яких чисельність підконтрольних місцевому олігарху, колишньому «регіоналу», а нині нардепу від БПП Вадиму Нестеренку членів зросла до 11- и. Обрано було і її нового голову, яким став ніхто інший, як сам Василь Астіон, фігурант численних скандалів з рейдерським захопленням майна сільгосппідприємств і кримінальних проваджень з цього приводу.

Просто дивовижні події відбулися останнього дня реєстрації кандидатів на посаду голови Піщанської ОТГ. Донедавна тут значилося 7 претендентів. А потім звідки не візьмися цей список поповнився відразу 33 (!) новими кандидатами, серед яких практично жодного з місцевих, а переважно з Дніпра та інших районів. Отож тепер у боротьбі за крісло голови ОТГ бере участь аж 31 безробітний.

Донедавна кандидатом № 1 на те, щоб очолити і новостворену громаду, вважався нині діючий голова Піщанської сільської ради Микола Мазниця, який впевнено перемагає протягом декількох останніх скликань і має незаперечний авторитет серед земляків. Отож мав намір йти на ці вибори самовисуванцем. До того ж саме Микола Мазниця рішуче виступив проти намірів Вадима Нестеренка створити ОТГ, до якої б увійшов весь Новомосковський район, а разом з однодумцями, у тім числі, і за активної підтримки «Батьківщини», домігся того, що найефективнішим місцеве самоврядування буде тоді, коли створити нову громаду саме з центром у Піщанці.

Однак коли конференція Новомосковської районної організації ВО «Батьківщина» вирішила свого кандидата на голову цієї ОТГ не висувати, а підтримувати саме Мазницю, влада правдами і неправдами стала намагатися залучити його до своїх лав. А потім банально і показово «кинула». Адже районна організація «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» оголосила про висунення Миколи Мазниці вже своїм кандидатом на голову. От тільки конференція цієї політичної сили цю кандидатуру не підтримала. Причому таке несподіване рішення було прийнято в останній день реєстрації кандидатів, коли щось змінити вже неможливо.

Жителі Піщанки, Орлівщини, Знаменівки, Меліоративного, обурені нечуваним зухвальством з боку влади, перекрили дорогу, скандуючи «Нестеренку – ганьба!».

Активісти з цього приводу оперативно скерували скарги до суду та Центральної виборчої комісії. Зокрема, вони зазначають, що новий голова виборчої комісії разом з новими її членами зник у невідомому напрямі, прихопивши її печатку.

І хоч на такому тлі ситуація довкола виборів до ще однієї ОТГ на теренах Новомосковського району – Перещепинської – може здатися спокійною, навряд чи влада не вдасться до якихось незбагненних ходів і тут, адже районна конференція «Батьківщини» висунула кандидатом на її голову багаторічного очільника партійців Новомосковщини Олександра Сачаву.

Напередодні свята Великодня до прес-служби Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина» зателефонував нині діючий голова Михайлівської сільської ради Віталій Напханько і повідомив про хуліганський напад на нього. Молодик явно в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння став ногами вибивати двері в приміщенні сільради, завдавати ударів по службовому автомобілю. У відповідь Напханько застосував газовий балончик і терміново викликав співробітників поліції, які прибули лише години через півтори, але жодної реакції з їхнього боку дотепер немає, хоч особа нападника всім відома.

Віталій Напханько це пов’язує з тим, що не приховує своїх симпатій до “Батьківщини».

«Це ніскільки не дивує. Адже ні для кого не є секретом, що Новомосковський район чим ближче до виборів 29 квітня перетворюється на справжню зону «бойових» дій. Влада, не домігшись того, щоб оголосити підконтрольною ОТГ весь район, тепер вдається до мислимих і немислимих методів з тим, щоб ці вибори зірвати і не допустити небажаного для неї розвитку подій», - говорить Олександр Сачава.