Сильна армія та переговори в форматі «Будапешту», – Юлія Тимошенко назвала стратегію захисту України

Сильна армія, Будапештський меморандум, єдність суспільства та уряд національної єдності – це наша стратегія стримування ворога.

Як наголосила Юлія Тимошенко в ефірі «Свободи слова Савіка Шустера», українцям варто почути одне одного та об’єднатися для захисту України.

«Ми маємо нарешті зрозуміти: якщо ми, українці, не станемо єдиною нацією, яка усвідомлює, що ніхто нас не захистить, крім нас самих, ми ніколи не будемо переможцями. Досить цих протистоянь між всіма політичними силами. Країна стікає кров’ю і проблемами. Сильна армія, Будапештський меморандум, єдність суспільства та уряд національної єдності – треба об’єднатися та повернути нашій країні міць!» – закликала політик.

Вона з обуренням констатувала, що сьогодні Україна не сидить за столом глобальних переговорів, які ведуться в світі: «Це означає, що у нас немає іншого виходу, ніж творити сильну Україну з сильною армією, щоб ми могли мати власну стратегію стримування ворога».

Юлія Тимошенко вкотре наголосила на неприйнятності підписаних колишнім президентом Мінських домовленостей, які загрожують суверенітету й незалежності України та повертають країну під патронат РФ.

«Ми мусимо точно знати, що загрожує нашому існуванню, як з цієї ситуації вийти і де шлях, яким нам треба йти», – впевнена лідерка «Батьківщини».

За її словами, Мінські протоколи не є частиною міжнародного права, на відміну від Будапештського меморандуму, який був гарантією безпеки України в обмін на відмову від ядерної зброї. Його підписали Україна, США, Великобританія та РФ, згодом приєдналися Франція і Китай.

«Коли ми відмовилися від ядерної зброї, нам дали гарантії недоторканності наших кордонів, збереження нашої території й недопущення застосування будь-якої зброї проти нас. Чому, коли почалася агресія, ці документи від імені української влади не були в ООН, і навколо цього правового документа не було дискусії? Ще не пізно це зробити. Будапештський меморандум мусить стати нашим дороговказом. Ми можемо пред’являти штрафні санкції за те, що з нами так поводяться останні 8 років», – резюмувала Юлія Тимошенко.