«Батьківщинівці» вшанували пам’ять загиблих українських воїнів

Команда Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина» взяла участь у богослужінні з нагоди свята Трійці.

          Про це повідомляє пресслужба обласного партосередку.

Заступник голови обласної партійної організації Олег Робкін разом з депутатами - «батьківщинівцями» Новомосковської міської та Перещепинської селищної рад зі свічками у руках вшанували пам’ять українських воїнів, які загинули, захищаючи Україну від російського агресора. Місцем цього богослужіння став Свято - Троїцький храм Православної церкви України у Новомосковську.

          «Свято Трійці символізує завершення всіх земних справ Ісуса Христа, які були потрібні для порятунку людства. І тому вельми символічним є богослужіння, яке ми замовили у такому знаковому храмі», - зазначив Олег Робкін.

          Бароковий Свято -Троїцький  собор у Новомосковську, який збудували у XVIII столітті на замовлення козаків без використання цвяхів, є перлиною української дерев’яної архітектури. У ньому 9 веж-куполів. У 1963-1967 роках відомий український письменник Олесь Гончар написав свій знаковий роман «Собор», в якому події відбуваються довкола будівлі храму, прототипом якого став саме Свято-Троїцький собор у Новомосковську. Вперше роман вийшов у 1968 році в часописі «Вітчизна». «Собор» спершу зазнавав критики, проти Олеся Гончара організували кампанію, в межах якої твір замовчували. Згодом роман став найвідомішим твором письменника, привертав увагу літературознавців. За часів Незалежності його включали до шкільного курсу з української літератури.