Юлія Тимошенко: Новий етап розширення ЄС може стати «початком нової історичної епохи»

Початок переговорів про вступ до ЄС допоможе зробити процес реформ в Україні швидшим і ефективнішим.
Про це Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила в інтервʼю впливовому панʼєвропейському сайту новин  EURACTIV.
За її словами, наступний етап розширення ЄС, який в ідеалі має бути оголошений до кінця року, може стати «початком нової історичної епохи, яка разом з Україною стосуватиметься Західних Балкан та Молдови».
Водночас вона визнала, що Україні потрібні більш «відчутні реформи» для реалізації мети вступу до ЄС, підкресливши необхідність глибоких інституційних реформ.
«Ми маємо переконатися, що виконавча влада є реальною і притягує до відповідальності членів уряду, які порушують закон», – додала лідерка «Батьківщини».
Також політик вважає, що західний світ почав поводитися з Путіним «адекватно» з початку війни, але дала зрозуміти, що це мало статися раніше.
«На Мюнхенській конференції 2007 року він сказав, що не сприймає нинішній світовий порядок. Він не вважає кордони священними, він проти розширення НАТО. У 2008 році він вторгся в Грузію, анексувавши 20% її території.
У 2009 році він почав свою «газову війну» проти України та країн Європи. Він не дбає про верховенство права. У 2014 році він анексував Крим і окупував частину Донбасу. І це пробачили. Чому ж ми зараз дивуємося?» – риторично поцікавилася Юлія Тимошенко.
На її переконання, Путін має бути «покараний» за свої злочини й відповідати за спробу «дестабілізувати світовий порядок».
Юлія Тимошенко також наголосила, що, на її думку, результат війни залежатиме від «якості, кількості та часу» надання  зброї та інших форм підтримки  Україні.
«Принцип «земля за мир» — це ілюзія, яку хочуть насадити проросійські сили», — попередила вона, пояснивши, що така поступка лише підготує ґрунт для наступної агресії.
«Єдине рішення – це наша перемога», – сказала Тимошенко.

За матеріалами сайту ВО «Батьківщина»