Юлія Тимошенко: Парламент руйнує місцеві громади

«Батьківщина» не дала жодного голосу за закон, яким місцеві громади оббираються до нитки. Країна платить надзвичайно високу ціну за некомпетентність влади, яка прикриваючись війною, розпалює корупційний котел нечуваних масштабів.
На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко у своєму відео на Youtube-каналі.
Йдеться про законопроєкт 10037, схвалений Верховною Радою в цілому 8 листопада, який дозволяє перенаправити військовий податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з місцевих бюджетів до армії. Цей податок, який сплачує роботодавець, складає 18% від зарплати кожного офіційно найманого працівника.
Спершу він потрапляє до держбюджету, там перерозподіляється і частково повертається до громади, в якій його сплатили. З жовтня місцеві бюджети можуть залишитися без  податку на доходи фізичних осіб з військових . Це передбачено змінами до бюджету на 2023-й рік, які уряд мав ухвалити до 1-го жовтня.  Проєкт  бюджету на 2024-й рік теж передбачає перерозподіл ПДФО з місцевих бюджетів до державного.
Як пояснила Юлія Тимошенко, ухвалений закон з 1 жовтня забирає у громад 25 мільярдів гривень з місцевих бюджетів, а в наступному році – 97. Ці кошти мають бути спрямовані за закупівлю безпілотників, однак парламентарі, за її словами,  таким чином залишили людей без оперативної допомоги, що її надавали місцеві громади.
«Ніхто не подивився, що гроші з місцевих бюджетів йшли на допомогу армії, військовим частинам, теробороні, добровольчим об’єднанням. І не через місяць два, а негайно! Громади вирішують питання значно швидше, ніж центральна влада. Гроші з місцевих бюджетів також направлялися на ремонт зруйнованого ворогом житла і доріг, на допомогу біженцям, дітям загиблих героїв, лікування пораненим», – додала лідерка «Батьківщини».
На її переконання, законопроєкт №10037 не варто було ухвалювати, а віднайти кошти на закупівлю безпілотників можна, переглянувши неактуальні видатки бюджету.
«На наступний рік збільшують зарплату чиновникам усіх рівнів від 22 до 40 мільярдів гривень. На «Єдиний марафон» піде 2 мільярди. І такі видатки, які неприпустимі під час війни, треба віддати на закупку всього, що потрібно армії, зокрема, на безпілотники», – вважає Юлія Тимошенко.