Юлія Тимошенко: Не можна допустити втрату покоління молодих українців

Безумовно, всі військовозобов’язані повинні захищати Україну, однак  рішення Уряду про припинення консульських дій для всіх чоловіків віком від 18 до 60 років є непрофесійним і трагічним.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Через це рішення МЗС держава ризикує втратити покоління молодих українців віком від 18 до 24 років, які вчаться або працюють за кордоном. Вони не підлягають призову в армію, але Уряд вимагає від них повернутися в Україну, щоб отримати українські документи. Багатьом з них немає куди повертатися. Їх оселі або знищені ворогом, або знаходяться на окупованих територіях. Вони залишились без даху над головою», – зауважила Юлія Тимошенко.

На її переконання, перш ніж примушувати молодих чоловіків зараз повертатися в Україну, держава має забезпечити їх житлом, освітою, соціальною підтримкою, а не примусово повертати їх просто на вулицю.

«Це може завершитися тим, що ця молодь просто почне отримувати громадянство інших країн. Ми не можемо цього допустити», – попередила лідерка «Батьківщини».

Вона також додала, що консульські послуги тепер недоступні для військовослужбовців, які перебувають на довготривалому лікуванні, для тих, хто знаходиться на навчанні за кордоном, для багатодітних чоловіків і багатьох інших, які не підлягають призову в ЗСУ. Втратили доступ до консульських послуг також і українські лікарі, які працюють у медичних закладах, науковці, спортсмени, волонтери, чоловіки з інвалідністю.

«Фракція «Батьківщина» внесла на розгляд парламенту постанову, що ліквідує ці трагічні помилки і врегульовує питання надання консульських послуг українцям за кордоном. «Батьківщина» вимагає негайно розглянути цю постанову та припинити знущання над українцями за кордоном», – повідомила Юлія Тимошенко.

(За матеріалами сайту ВО "Батьківщина")